ProCare O mnie
Magdalena Karwala

Psycholog, pedagog specjalny. Ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, realizując dwie specjalności: oligofrenopedagogikę oraz pedagogikę wczesnoszkolną oraz psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach dwóch ścieżek specjalizacyjnych: Psychologii Klinicznej Dziecka oraz Psychologii Rodziny i Edukacji. Współpracuje z Laboratorium Psychologii Rozwoju Małego Dziecka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi badania z udziałem małych dzieci (od 12 miesiąca życia) w projekcie: "Narodziny i rozwój zdolności do mentalizacji". Ponadto koordynuje badania zespołu badawczego w krakowskich przedszkolach, prowadzone w ramach akcji międzynarodowej COST IS0804, "Badanie rozwoju językowego i poznawczego polskich dzieci dwujęzycznych w wieku 4-6 lat", która ma na celu poprawę wykrywalności specyficznego zaburzenia rozwoju językowego u dzieci.

Zajmuje się terapią i edukacją dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W swojej pracy łączy techniki behawioralne z podejściem opartym na stymulowaniu rozwoju więzi (z wykorzystaniem metody Relationship Development Intervention). Interesuje się problematyką deficytu funkcji zarządzających w zaburzeniach ze spektrum autyzmu, opracowała komputerowy program treningowy do stymulowania tych zdolności. Ponadto jest autorką polskich tłumaczeń podręczników do terapii deficytu teorii umysłu ("Jak uczyć dzieci z autyzmem czytania umysłu", Patricia Howlin, Simon Baron-Cohen, Julie Hadwin).

Pracuje społecznie w redakcji kwartalnika Krakowskiego Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu „Impuls Krakowski” – jest autorką artykułów poświęconych terapii dzieci z autyzmem m.in. video-modelingowi, RDI, stosowanej analizie zachowania, a także współtworzy portal ciekawnik.pl, gdzie porusza kwestie związane z psychologią, wychowaniem oraz zdrowym żywieniem i ekologicznym stylem życia. Prywatnie żona, mama i pasjonatka scrapbookingu.

 

Ważne informacje

Serdecznie zapraszam na szkolenia tematyczne dla specjalistów, rodziców i wolontariuszy, które prowadzę wraz z zespołem Rozwijanki w Centrum Wspierania Rozwoju w Wieliczce. Harmonogram szkoleń i dokładne informacje na stronie Rozwijanki.

Szczegóły

Współpraca

Chętnie podejmę współpracę w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii psychologicznej, a także w badaniach naukowych oraz przygotowywaniu publikacji dot. zaburzeń rozwojowych.

Prawa autorskie

Zdecydowana większość materiałów na stronie jest mojego autorstwa. Możesz ich użyć do własnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej, ale nie rozpowszechniaj ich bez mojej zgody.

Kontakt ze mną

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie terapii lub chcesz rozpocząć współpracę w innym zakresie (ośrodki, wydawnictwa), proszę o wypełnienie formularza kontaktu.

Mapa strony

Mapa strony pomoże Ci w poruszaniu się po serwisie.
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości