ProCare Polecam Strony internetowe
Strony internetowe
Strona worksheetgenius.com

Krótki opis: Strona zawierają przeróżne generatory kart pracy, m.in. do nauki matematyki, pisania, układania zdań, krzyżówek... Generatory są bardzo proste w obsłudze i darmowe. Umożliwiają bardzo szybkie tworzenie kart pracy. Idealne do pracy samodzielnej lub jako krótkie kartkówki czy zadania. Dzięki temu, że można wygenerować daną kartę pracy wielokrotnie, możemy stworzyć sobie duży zestaw analogicznych kart pracy, do ćwiczenia każdego dnia. Dodatkowo na stronie można znaleźć bazę darmowych clipartów oraz listy słów (np. listę najczęściej używanych angielskich słówek).

Dla kogo: dla nauczycieli, terapeutów i rodziców, do szerokiego zastosowania w edukacji, a także w tworzeniu szarad i zagadek (np. zadanie "Code breakers" polega na odczytaniu zaszyfrowanej wiadomości)

Zalety:

  • wygodne i natychmiastowe w użyciu
  • łatwe w dostosowaniu, można wybrać wielkość czcionki, nagłówek etc.
  • duża różnorodność w wyborze ćwiczeń

Wady:

  • karty pracy są w j. angielskim (chociaż w większości zadań to nie przeszkadza, bo samodzielnie wprowadza się słowa, które będą wykorzystane np. w krzyżówce)
  • strona wykorzystuje javę, przez co czasami się "wiesza", choć to zapewne zależy od używanego sprzętu

Ocena: 5+

Przykład wygenerowanej karty pracy:


 
Strona education.com

Krótki opis: Ogromna baza artykułów, pomysłów na ćwiczenia oraz kart pracy (ponad 15 000!). Materiały są dostępne po darmowej rejestracji. Darmowe konto pozwala na pobranie 10 kart pracy na miesiąc. Aby móc pobierać materiały bez limitu, trzeba wykupić konto "plus", które kosztuje 4 dolary miesięcznie.

Dla kogo: ćwiczenia i materiały są podzielone według poziomu edukacji (przedszkole, zerówka, kolejne klasy szkoły podstawowej, a nawet gimnazjum i szkoła średnia), są więc na bardzo różnorodnym poziomie trudności

Zalety:

  • wygodne przeglądanie, wyszukiwanie materiałów,
  • ogrom materiałów i pomysłów
  • pomoce w formacie pdf

Wady:

  • ograniczenie do 10 kart pracy miesięcznie przy darmowym koncie
  • konieczność znajomości j. angielskiego (także w adaptowaniu materiałów dla dzieci)

Ocena: 5

 


Ważne informacje

Serdecznie zapraszam na szkolenia tematyczne dla specjalistów, rodziców i wolontariuszy, które prowadzę wraz z zespołem Rozwijanki w Centrum Wspierania Rozwoju w Wieliczce. Harmonogram szkoleń i dokładne informacje na stronie Rozwijanki.

Szczegóły

Współpraca

Chętnie podejmę współpracę w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii psychologicznej, a także w badaniach naukowych oraz przygotowywaniu publikacji dot. zaburzeń rozwojowych.

Prawa autorskie

Zdecydowana większość materiałów na stronie jest mojego autorstwa. Możesz ich użyć do własnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej, ale nie rozpowszechniaj ich bez mojej zgody.

Kontakt ze mną

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie terapii lub chcesz rozpocząć współpracę w innym zakresie (ośrodki, wydawnictwa), proszę o wypełnienie formularza kontaktu.

Mapa strony

Mapa strony pomoże Ci w poruszaniu się po serwisie.
Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości