Liczenie
Dorysuj lub skreśl - dodawanie i odejmowanie
Autor: Magdalena Karwala   

Krótki opis: Zestaw czterech kart pracy do ćwiczenia prostych działań na dodawanie i odejmowanie w zakresie dziesięciu.

 

Ćwiczone umiejętności: wykonywanie działań, grafomotoryka, dodawanie i odejmowanie

 

Co ma zrobić dziecko: przeczytać działanie i dorysować lub skreślić odpowiednią ilość elementów, a następnie wpisać wynik działania.

 

Jak wykorzystywać pomoc: Wystarczy wydrukować. Można włożyć w folie i wypełniać wielokrotnie, albo dać do wypełnienia ołówkiem, kredką.

 

 

Pomoc do pobrania - dodawanie 1

Pomoc do pobrania - dodawanie 2

Pomoc do pobrania - odejmowanie 1

Pomoc do pobrania - odejmowanie 2

 
Segregator: Dodawanie do 10
Autor: Magdalena Karwala   

Krótki opis: Materiał do stworzenia segregatora do ćwiczenia liczenia w zakresie 10. Każda liczba z pierwszej dziesiątki jest opracowana.

Ćwiczone umiejętności: liczenie, dodawanie, pisanie cyfr, zapisywanie działań

Co ma zrobić dziecko: uzupełnić białe kwadraciki kolorowymi i na tej podstawie zapisać działanie, dodatkowo napisać kilka razy zadaną cyfrę

Jak wykonać pomoc: należy wydrukować wszystkie strony, strony 1-10 zalaminować i wpiąć do segregatora, ze strony 11 powycinać prostokąty o odpowiedniej długości i zalaminować je. W odpowiednich miejscach można poprzyklejać rzepy (ale można tylko przykładać te prostokąty, wtedy będzie ich potrzeba mniej). Pomoc może też funkcjonować jako zestaw kart pracy, dziecko dostaje jedną kartę pracy wraz z zestawem kolorowych prostokątów o różnej długości i pracuje danego dnia tylko nad jedną liczbą.

Pomoc do pobrania

 


Ważne informacje

Serdecznie zapraszam na szkolenia tematyczne dla specjalistów, rodziców i wolontariuszy, które prowadzę wraz z zespołem Rozwijanki w Centrum Wspierania Rozwoju w Wieliczce. Harmonogram szkoleń i dokładne informacje na stronie Rozwijanki.

Szczegóły

Współpraca

Chętnie podejmę współpracę w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii psychologicznej, a także w badaniach naukowych oraz przygotowywaniu publikacji dot. zaburzeń rozwojowych.

Prawa autorskie

Zdecydowana większość materiałów na stronie jest mojego autorstwa. Możesz ich użyć do własnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej, ale nie rozpowszechniaj ich bez mojej zgody.

Kontakt ze mną

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie terapii lub chcesz rozpocząć współpracę w innym zakresie (ośrodki, wydawnictwa), proszę o wypełnienie formularza kontaktu.

Mapa strony

Mapa strony pomoże Ci w poruszaniu się po serwisie.
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości