ProCare Pomoce i materiały Mowa i komunikacja
Mowa i komunikacja
Segregator: Gramatyka - odmiana czasownika
Autor: Magdalena Karwala   

Krótki opis: Materiał do stworzenia segregatora do ćwiczenia używania poprawnej formy czasownika (liczba pojedyncza - liczba mnoga). Zawiera 18 przykładów (po dwa zdania).

Ćwiczone umiejętności: czytanie, rozumienie i używanie gramatyki, układanie zdań do obrazków, używanie odpowiedniej formy czasownika

Co ma zrobić dziecko: dokończyć zdanie podpisujące obrazek odpowiednim słowem (gotuje - gotują)

Jak wykonać pomoc: należy wydrukować wszystkie strony, strony 1-9 należy przeciąć wzdłuż czarnej linii i zalaminować, następnie przedziurkować i wpiąć do segregatora. W odpowiednim miejscu (tam, gdzie brakuje czasownika) trzeba przykleić rzep. Ze strony 10 po wydrukowaniu należy wyciąć prostokąty z czasownikami i każdy z nich zalaminować i podkleić rzepem. Czasowniki można przechowywać przyczepione do okładki lub w kopercie przyklejonej do okładki segregatora.

 

Pomoc do pobrania

 


Ważne informacje

Serdecznie zapraszam na szkolenia tematyczne dla specjalistów, rodziców i wolontariuszy, które prowadzę wraz z zespołem Rozwijanki w Centrum Wspierania Rozwoju w Wieliczce. Harmonogram szkoleń i dokładne informacje na stronie Rozwijanki.

Szczegóły

Współpraca

Chętnie podejmę współpracę w zakresie prowadzenia diagnozy i terapii psychologicznej, a także w badaniach naukowych oraz przygotowywaniu publikacji dot. zaburzeń rozwojowych.

Prawa autorskie

Zdecydowana większość materiałów na stronie jest mojego autorstwa. Możesz ich użyć do własnej pracy terapeutycznej i edukacyjnej, ale nie rozpowszechniaj ich bez mojej zgody.

Kontakt ze mną

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie terapii lub chcesz rozpocząć współpracę w innym zakresie (ośrodki, wydawnictwa), proszę o wypełnienie formularza kontaktu.

Mapa strony

Mapa strony pomoże Ci w poruszaniu się po serwisie.
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości